Zombiler Gerçek mi? Gerçekleşmesi Mümkün mü?

H

Hannibal

Guest
Bir çok film ve dizide işlenen konulardan biri olan Zombi'ler gerçek olabilir mi veya gerçekleşebilir mi?

Düşünceme göre bu mümkün.Biraz kurcalayınca insan beyninde de bulunan ancak evrimleşmemiş ve şu an için zombi olayını aktif hale getiremeyecek düzeyde bazı virüslerin olduğu söyleniyor.Ne kadar doğrudur bilemiyorum tabii ki ancak bilim adamları kurcalarken kurcalarken, bu virüsü aktifleştirir mi acaba kazara da olsa?

Bu arada bence, zombi virüsü bir şekilde yapıldı.Ancak antivirüsü yapılamadığından ve şuan virüsü yapanlar için de risk oluşturduğundan salmıyorlar diye düşünüyorum.

Yeni Üye (2)

Azimli üye
Tam Üye
28 gün sonra, dünya savaşı z gibi filmlerdeki gibi olacağını düşünmem ama virüs tarzı şeylerden dolayı olabilir. Ama virüsler genelde öldürüyor yani bizi zombi haline getirene kadar öldürdüğü için çok başarılı olmaz herhalde.

uykumvar

Azimli üye
Tam Üye
İnsanın genetik yapısı çözümlendikçe yeni gelişmeler ve sorunlar çıkacak. Her gelişmeyle birlikte yeni sorunlar çıkıyor. Röntgenin radyasyon yayması felan gibi. Bunların da zombi gibi beyinsel kapasitesi düşmüş insanlara yol açması neden olmasın??

Gri

Lahmacun
Kurucu
Düşünceme göre bu mümkün.Biraz kurcalayınca insan beyninde de bulunan ancak evrimleşmemiş ve şu an için zombi olayını aktif hale getiremeyecek düzeyde bazı virüslerin olduğu söyleniyor.Ne kadar doğrudur bilemiyorum tabii ki ancak bilim adamları kurcalarken kurcalarken, bu virüsü aktifleştirir mi acaba kazara da olsa?
Evrim sürecinde karşılaştığımız birçok virüsün genetik materyali DNA'mıza ekli durumda ama bu tekrar aktive olabilecekleri anlamına gelmiyor, sadece onlara karşı bağışıklık geliştirebileceğimiz kadarı, yani tanıtıcı bir kod parçası olarak mevcut.

Bu kod parçacıkları sadece beynimizde de yok, DNA içeren her hücremizde var. Dolayısı ile, içeriden gelebilecek bir tehdit söz konusu değil.

Dışarıdan gelebilecek bir tehdit ile zombiye dönüşebilir miyiz, ondan emin değilim çünkü beynin faaliyetlerinin önemli bir kısmı yaşamı sürdürmekle ilgili, yani beynin göreceği herhangi bir hasar, ölümcül olabiliyor.