• Dipsiz Forum'a sadece 3 saniyede kayıt olarak, eğitim, sağlık, edebiyat, müzik ve sosyal bilimler konularında binlerce yeni ve güncel içeriğe reklamsız olarak anında ulaşabilir, yeniliklerden anında haberdar olabilirsiniz. Haydi, şimdi kayıt ol!

Yılmaz Özdil'den aşı gerçeği.

Gri

Lahmacun
Yönetici
Video ve yazı için çok teşekkürler, Biontech konusunda aklında soru işareti olan herkes için faydalı olmuş.

Yılmaz Özdil videoda, bütün dünya Biontech almaya çalışırken biz neden Sinovac aldık, neden başlangıçta Sinovac'a mahkum kaldık diye soruyor ve Biontech almamız gerekliydi diyor.

Yazıda ise, Sinovac'ın sadece bir partisinde sorun olduğunu, o partinin akıbetini sorguluyor. Yani aşı gerçeği olarak söylediklerinde, aşı karşıtlığı olmadığı gibi, haklı bir Biontech övgüsü var.
 

Deepest

Deneyimli üye
Yönetici
Benim aklıma şu geldi. aşı bizim gibiülkelerde deneniyor ve sonuçlara göre diğer ülkelerde farklı mı oluyor ?
 

Gri

Lahmacun
Yönetici
Bilakis, politik durum nedeniyle en geç aşı temin eden ülkelerden biriyiz; özellikle Biontech en geç bize geldi. Faz 3'ü geçtikten sonra güvenle kullanılabilecek aşı, bize geldiğinde yaklaşık yarım milyar insan tarafından kullanılmıştı zaten. :)

Aşı karşıtları deneyleri de insanlara yanlış aktarıyor maalesef (sözüm aşı karşıtı propagandayı yayan kaynaklara); aşı deneyleri Nazilerin yaptığı deneyler gibi değil, ya da insanların haberi olmadan yapılmıyor. Gönüllü olanların bile tamamı deneyler için gerekli koşulları sağlamadığı takdirde deneye alınmıyor.

Yani kendin gidip gönüllü olduğunda bile deneye alınacağın kesin değilken, malum odaklar sanki küresel bir deney yürütülüyormuş gibi propaganda yapıyor.

Şimdi sana randevu alıyoruz. :D
 
Top