• Dipsiz Forum'a sadece 3 saniyede kayıt olarak, eğitim, sağlık, edebiyat, müzik ve sosyal bilimler konularında binlerce yeni ve güncel içeriğe reklamsız olarak anında ulaşabilir, yeniliklerden anında haberdar olabilirsiniz. Haydi, şimdi kayıt ol!

Uğurtan Sayıner Hayatını Kaybetti

uykumvar

Müdavim üye
Deneyimli Üye
"Sevim koş katil geldi!" repliği ile hafızalarımıza kazınan, Bizimkiler dizisinin alkolik Cemil karakterine can veren Uğurtan Sayıner, 77 yaşında İzmir'de hayatını kaybetti. Sayıner, 1989 - 2002 yılları arasında yayınlanan Bizimkiler dizisinde rol almış ünlü bir tiyatrocu idi.

1944 yılında Samsun'da dünyaya gelen Uğurtan Sayıner, "Sarhoş Cemil" karakteri ile ünlenmiş olsa da, 1962 yılında başladığı tiyatro hayatında İttihat ve Terakki Tiyatrosu, TÖS Tiyatrosu, Arena Tiyatrosu, Gen - Ar Tiyatrosu, Üç Maymun Kabare ve Ercan Yazgan - Bülent Kayabaş topluluklarında çalışarak hayatını kazanmıştı.

Sayıner, ileri yaşa bağlı olarak sıvı kaybı ve elektrolit dengesizliği nedeniyle geçen sene hastanede tedavi görmüş, daha sonra taburcu edilmişti.

bizimkiler-cemil-ugurtan-sayiner.jpg
 

Gri

Lahmacun
Yönetici
Nur içinde yatsın, vücudunu hor kullanmanın bedelini 77 gibi çok geç olmayan bir yaşta aramızdan ayrılarak ödedi. Üzüldüm, çok değerli bir sanatçıydı.
 
Top