Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer Sırra Kadem Bastı

Rick

En Dipten
Yönetici
Türkiye'de işlem yapan Thodex'in kurucusu Fatih Özer, yaklaşık 2 milyar dolar ile sırra kadem bastı, yurt dışına kaçtı.Binlerce kişi şu an mağdur durumda kaldı.Savcılık olaya el attı, ama geçti Bor'un pazarı.

Kripto parada, merkeziyetli olduğunda belki güvenli diye düşünenler olabilir, buyrun, merkeziyetli borsa Thodex.Kripto parada borsanın veya kripto paranın merkeziyetli olup olmaması değil, standartları önemlidir.O yüzdendir ki dünya üzerinde kripto para borsalarının da bir sıralaması var.Bu yüzdendir ki tüm kripto paralar ilk 7-8 içerisindeki borsalarda listelenmeyi hedeflerler.

Maalesef, ikinci " Tosuncuk " vakasıdır bu.Ve bu tür sorunlar nedense hep bu toplumdan çıkmakta.Demekki bizde bir sorun var.

Hannibal

Dünyadan
Deneyimli Üye
Kripto para veya kripto para borsası " merkeziyetsiz " olursa daha güvenli aslında.Sahibi yok, bu kadar basit, şu paraları tokatlıyayım diyen yok.

Örneğin dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance'yi Alman ve İngilizler denetleyecek.Hangi konuda hisse senetlerinin token lar ile alınıp-satılması konusunda.Yani dünyadaki hisse senedi alım-satım kurallarına uyuluyor mu diye denetleyecekler.Binance göğsünü gere gere buyrun gelin dedi.Tabi o işlemler Türkiye'de yapılmıyor, belli başlı bazı ülkelerde geçerlidir.

Bizde ise kripto paradan " çabuk zengin " olmak isteyenler oldukça fazla.Oysa ki sistemin kendi içerisinde " risk " her zaman vardır, aynen hisse senedi işlemlerinde olduğu gibi.

Rick

En Dipten
Yönetici
Eeee bankalarda da batanlar oldu, millet parasını kaptırdı...Pamukbank, İmar Bank, Demirbank, Esbank, Adabank...Onlar da güvenli değil ki.Örneğin mevduatın yüzde kaçına devlet güvence veriyor?

Gri

Lahmacun
Kurucu
Bence burada sorun insanların kripto para yatırımı yapması vb. değil, yatırım aracını yanlış seçmeleri. Herifin tipine bakınca insanda güvensizlik hissi oluşuyor, hiç mi araştırmazlar bankalar kadar kurumsal olmayan bir yere ayrı ayrı da olsa 2 milyar doları yatırırken?

Deepest

Deneyimli üye
Yönetici
Eeee bankalarda da batanlar oldu, millet parasını kaptırdı...Pamukbank, İmar Bank, Demirbank, Esbank, Adabank...Onlar da güvenli değil ki.Örneğin mevduatın yüzde kaçına devlet güvence veriyor?
Yok demek istediğim şu, bankalar da riskli ama bankalarla çalışıyorum maalesef demek istedim iliğimi kemiğimi sömürdüler. Bunu diyen ben eski bankacı hatta borç takibi yapan ben ne komik değil mi ? Ama ben milleti bu kadar darlamazdım yahu :)