Sedat Peker Neyin Kavgasında?Nereye Koşuyor?

Yakida

From bay
Yönetici
Valla ben hiçbir şey anlamadım bu entrikalardan ama bildiğim bir şey var bunun da bir danışıklı düzen olduğu, CHP'yi mafya ile birlikteymiş gibi gösterme çabaları var altında.

Rick

En Dipten
Yönetici
İşin içerisinde videoda ayrıntısının verildiği gibi " para paylaşımı " var...Socar yaklaşık %20 yi Erdoğan ailesine vermiş.Erdoğan ailesi de Socar'ın taşıma işinin araçlarının alımlarını yapıyor, Mübariz denen kişi de o araçları Erdoğan ailesinden kiralıyor.

Tüm bu işlerin içerisinde Mehmet Ağar köprü vazifesi görüyor.Sedat Peker oyun dışı bırakılıyor ve olay patlıyor.Sedat Peker'in yayınladığı ilk videoda söylediği " evimde toplantı yaptık, bankacılar falan vardı, çocuğum o arada çikolata istedi ve mecburen üst kata çıkmak durumunda kaldım, geldiğimde işler karışmıştı " dediği ahaaa işte oyun dışı bırakılma olayı.Aslında daha Mübariz oyun dışı bırakıldığında sorun büyümeye başlıyor.Mübariz oyun dışı bırakılırken, Mehmet Ağar, pastadan daha fazla pay almaya çalışıyor ve Marina yı ele geçiriyor.

O marina da kokain kaçakçılığındaki limanlardan biri olduğunu söylüyor eski emniyetçi.Aslında uluslararası arenaya bir nevi suç duyurusudur bu.

Geçen günler bir Brezilya dizisi seyrettim Netfilix te...O MECANISMO diye bir dizi...Olayları net anlayabilmek için izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.Aynen Türkiye'yi anlatıyor sanki...Siyaset-Mafya-Müteahhit üçgeni ve ilişkileri.Türkiye şu anda tam anlamıyla bu durumda, aynı olaylar cereyan ediyor.Tüm ihaleleri 5 li çete alıyor.O dizide de 13 lü çete...Arada mafya veya paravan şirket var, burada da Mehmet Ağar gibi mafyalar var...Hemen hemen aynı.

Hannibal

Dünyadan
Deneyimli Üye
Önceki yıllarda da belki Mafya vardı mutlaka.Ancak bu kadar bariz şekilde siyaset ile iç içe geçmiş değildi veya en azından gözükmüyordu.

İşin ilginci bu ülkede rüşvet ve mafya Özal iktidarı ile başladı ve ayyuka çıktı, PKK ise TSK nın müdahaleleri ve Özal iktidarı döneminde kök saldı.

80 öncesinde ne rüşvet duyardık, ne mafya duyardık, ne de PKK...

Deepest

Deneyimli üye
Yönetici
Valla çok izlemedim, CHP işe ilgisi yok sanırım. Sülü yerden yere vuruyor.

Zaten bildiğimiz şeyleri anlatıyor ,biz de dinliyoruz. Ve hiçbir şeyin olmayacağını bile bile dinliyoruz. Tıpkı ayakkabı kutuları ve ses dosyalarında olduğu gibi.
Halbuki yer yerinden oynaması lazımdı.
CHP ile azıcık ilgisi olsaydı neler yaparlardı neler ohoo

Tatar

Carpe diem
Tam Üye
Şimdi izledim gukuk devletini 😡😡😡
Üstüne cila çektim şimdi bitti 7. Video analizi fenaaaaaa özet "çete çete ye karşı" neden ulusal kanallarda gazetelerde yok ve asla olmuyacak oluşunun bütün cevapları işin sırrı MGYK.Sonuc nereye gider uluslararası arası boyut olurmu. Ama orda en doğru tespit Cumhurbaşkanı neden 24 gün sustu elinde olanaklar varken video yayınlarını neden engellemiyor ve aracı göndermiyor.Cok yerinde tespitlerle nokta atışı yorumlar 👌

Yakida

From bay
Yönetici
Bana göre çok basit bir susma nedeni var çünkü 17-25 ve/veya 15 temmuz gibi yeni bir kavga senaryosu ile karşı karşıyayız, senaryonun tutması için ne kadar çok halk kitlesi duyarsa o kadar iyi, 25 gün sustu ki duymayan kalmasın, şimdi o duymayanın kalmadığı ''saldırı'' sebebiyle artık 1-2 yıl Erdoğan'ın ne yapacağını ve/veya yaptığını konuşacağız, gündem seçime kadar böyle geçecek ki yine yel değirmenleriyle savaşan bir Erdoğan gıcır gıcır parlatılabilsin.
Yani özetle Sedat Peker Erdoğan'a çalışıyor, yeni bir Allah bizi affetsin kandırıldık vakası.

Yakida

From bay
Yönetici
Adam özetle kullanıldım, benim yardım tırlarımın arasına SADAT'ın silah taşıyan tırları karıştırıldı ve el nusraya gönderildi, üstelik de gönderilen silahlar bizzat Türkmen'lere karşı kullanıldı diyor, normal bir ülkede bu iddiayı kim dillendirirse dillendirsin yöneticiler hakkında soruşturma açılırdı.
Hani derler ya şuyuu vukuundan beter diye bu durum da öyle, yani konuşuluyor olması gerçekleşmesinden kötü.

Unicorn

Üye
Tam Üye
Bütün bunlara karşı Süleyman Soylu'nun savunması ise bana mı inanıyorsunuz yoksa bir mafya babasına mı düzeyinde.
Yani makamını, inandırıcılığının kanıtı olarak kullanıyor, makamlar suçsuzluğun kanıtıysa suçlu yönetici diye bir şey yok demektir oysa ne makamlarda oturan şahıslar ne suçlar işliyorlar, kaldı ki suç gibi bir konu inanca mı bağlıdır! Hakimler suçlu hakkındaki kararlarını ben sanığın suç işlediğine ya da işlemediğine inanıyorum diye mi yoksa verilere göre mi karar verirler!