• Dipsiz Forum'a sadece 3 saniyede kayıt olarak, eğitim, sağlık, edebiyat, müzik ve sosyal bilimler konularında binlerce yeni ve güncel içeriğe reklamsız olarak anında ulaşabilir, yeniliklerden anında haberdar olabilirsiniz. Haydi, şimdi kayıt ol!

Prozac Reçetesiz Alınır Mı 2021

Yazalım

Yazalım bakalım
Moderatör
5 Mayıs 2021
280
12
395
İstanbul
Prozac reçetesiz satılır mı sorusunun cevabı, temmuz 2021 itibarı ile, çoğu eczaneden reçetesiz olarak temin edilebileceği şeklindedir. Peki, Prozac nedir?

Prozac Ne İşe Yarar?​

Prozac 20 mg, SSRI grubundan bir antidepresan olup, anksiyete ve depresyon tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Prozac, doktor kontrolünde başlanması ve bırakılması gereken bir ilaçtır.

Prozac Yan Etkiler​

Prozac yan etkileri, tıpkı diğer antidepresanlar gibi bir takım yan etkileri bulunmaktadır. Prozac kullananlar, bu yan etkileri şu şekilde bildirmiştir:
  • Dikkat dağınıklığı,
  • Uyku hali,
  • Mide bulantısı,
  • İştahsızlık
gibi yan etkiler, özellikle araç kullananlar için tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle, ilaç kullanmaya başlamadan önce mutlaka bir doktora danışmalı ve ilacı onun söylediği gibi kullanmalısınız. Bırakırken de, doktorun size söylediği yöntemi izlemeli ve o şekilde azaltmalısınız.

Prozac reçetesiz alınır mı sorusuna cevabımız, bazı eczaneler için evet olmaktadır ancak yazımızda vurguladığımız gibi, bilinçsiz ilaç kullanımından uzak durmalı ve doktorunuza danışmadan ilaç kullanmamalısınız.

Prozac Reçetesiz Alınabilir Mi?​

Peki prozac reçetesiz satılır mı? Prozac ve benzeri ilaçların, reçeteyle satılması gerekmektedir. Bazı eczaneler reçetesiz verirken, bazıları da reçete istemekte.

Prozac reçetesiz alınır mı 2020 yılında da çok merak ediliyordu ancak yönetmelikler değişmediği için, eczaneler reçete istemekle yükümlüdür. Bazı eczaneler verse de, doktorunuz size reçete vermediyse tıpkı herhangi bir ilaç gibi, Prozac'ı da kullanmamalısınız.

Prozac Reçetesiz Fiyat​

Prozac fiyatı 2021 temmuz itibarı ile, 30,15 TL'den satılmaktadır.
 
Moderatörler tarafından düzenlendi:
Top