• Dipsiz Forum'a sadece 3 saniyede kayıt olarak, eğitim, sağlık, edebiyat, müzik ve sosyal bilimler konularında binlerce yeni ve güncel içeriğe reklamsız olarak anında ulaşabilir, yeniliklerden anında haberdar olabilirsiniz. Haydi, şimdi kayıt ol!

Müstakil Evde Köpek Beslemek Suç Mu?

Yazalım

Yazalım bakalım
Moderatör
5 Mayıs 2021
280
12
395
İstanbul
Müstakil evde köpek beslemek yasak mı sorusunun cevabı, hayır yasak değil şeklindedir. Apartman dairelerinde ve müstakil evinizde, evcil hayvan besleme hakkınız, kişi hak ve özgürlükleri kapsamında değerlendiriliyor ve yasalarla korunuyor. Ancak bunun birkaç istisnası vardır, onlar da şu şekildedir:

mustakil-evde-kopek-beslemek.jpg

  • Taşındığınız apartman dairesinin bulunduğu apartmanda, daha önceden belirlenmiş kurallar arasında köpek beslemek yasaklandıysa, buraya taşındığınızda sorun yaşamanız olasıdır. Ancak, siz taşındıktan sonra yapılacak bir eklemeyle hayvan beslemek yasaklandıysa, bu sizi etkilemeyecektir.
  • Yaşadığınız müstakil ev, bir site veya tatil köyü içindeyse ve kurallarla hayvan beslemek siz köpek sahiplenmeden veya taşınmadan önce yasaklandıysa, müstakil evde olmanıza rağmen, bu yasaktan etkilenmeniz olasıdır.
  • Bunların dışında, müstakil evde köpek beslemek suç mu sorusunun cevabı, hayır suç değildir şeklindedir. Gönül rahatlığı ile minik dostunuzla yaşayabilirsiniz.
 
Top