• Dipsiz Forum'a sadece 3 saniyede kayıt olarak, eğitim, sağlık, edebiyat, müzik ve sosyal bilimler konularında binlerce yeni ve güncel içeriğe reklamsız olarak anında ulaşabilir, yeniliklerden anında haberdar olabilirsiniz. Haydi, şimdi kayıt ol!

Microsoft, Windows 11'i Pandemi Sonrası Dünyaya Hazırlıyor

Yakida

From bay
Yönetici
Microsoft 11.jpg

Microsoft, Windows 11'i pandemi sonrası dünyaya hazırlıyor

Teknoloji devi, altı yıl aradan sonra ilk büyük Windows güncellemesini Perşembe günü sunuyor. İşte neden.

Koronavirüs, yaşama ve çalışma şeklimizi geri dönülemez bir şekilde değiştirdi. Yakında cihazlarımızı da değiştirmiş olacak. Perşembe günü (yarın) Microsoft, Windows yazılımının bir sonraki büyük yinelemesini ve onunla birlikte modern çağda yaşam için tasarlanmış yeni özellikleri duyurmaya hazırlanıyor.

Muhtemelen Windows 11 olarak adlandırılacak yeni yazılım, altı yıl sonra beklediğiniz olağan yükseltmelere sahip olacak. İlk sızıntılar, daha ince pastel benzeri renk şemaları, yuvarlatılmış köşeler ve havadar uyarı sesleri sunan yeni bir görünüme sahip olacağını gösteriyor. Size hava durumunu bildirecek veya gönderilen bir paketi takip edecek küçük widget programlarına sahip olacak. Tipik olarak ekranın alt kısmındaki görev çubuğunun sol tarafına kaydırılan ikonik başlat menüsü, bir akıllı telefon, tablet veya Apple Mac bilgisayardan esinlenilmiş gibi görünen uygulama simgelerinin yanında ortada düzenlenmiş olarak ortaya taşınacak. .

Ancak en büyük değişiklikler kaputun altında olacak. Microsoft'un, insanların artık sadece bir ofiste çalışmadığı ve evde olduklarında kişisel bilgisayarlarında çalışabilecekleri yeni bir dünya için Windows bilgisayarlarını yenilemesi bekleniyor.

Microsoft CEO'su Satya Nadella, geçen ay uygulama geliştiricilerine yeni Windows yazılımını tanıttığında, yükseltmenin belirleyeceği tona değindi ve bu sadece başlangıç" dedi.

Bilgisayardaki bir yazılımın hayatımızı değiştirebileceğini düşünmek aptalca görünebilir, ancak dünya çapında silahlara enjekte edilen son derece etkili aşılar sayesinde insanlar giderek daha fazla geleceğe bakıyorlar.

Bazı ülkelerde aşılı kişiler şimdiden Disneyland'e gidiyor, uçağa biniyor ve konserlere katılıyor. Bu arada, işverenler de işgücünün mutlaka ofis hayatına geri dönmek istemediğini ve bunun yerine giderek daha esnek düzenlemelere izin vermeye zorlandığını görüyor.

İşte bu noktada Microsoft'un Windows'u devreye girebilir. Şirket, son birkaç yılı, insanların başka bir bilgisayara geçmesine ve daha önce kullandıkları tüm belgeleri ve pencereleri daha kolay açmasına olanak tanıyan zaman çizelgesi gibi teknolojiler oluşturmakla geçirdi. Yeni dünyada Microsoft, ofiste ve evde çalışmak için bilgisayarları olan kişiler için bu tür özellikleri hedefleme fırsatları bulabilir.

Ve öyle olduklarını gösteren artan veriler var. Teknoloji endüstrisindeki çip ve diğer tedarik sıkıntısına rağmen, analistler dizüstü ve masaüstü bilgisayarların bu yıl şimdiye kadarki en yüksek satışlarını görebileceğini tahmin ediyor.

Bunu akılda tutarak, Microsoft'un en yeni yazılımını büyük bir yükseltme olarak pazarlama kararı, endüstrinin Windows 11'in yeni görünümünü ve her yerden çalışma özelliklerini vurgulayan yeni bilgisayar tasarımlarıyla bu trendlere yanıt vermesine yardımcı olabilir.

Technalysis Research analisti Bob O'Donnell, "İş ve ev bilgisayarlarının birlikte daha iyi çalışmasını sağlamak yıllar önce 'ah, bu güzel bir fikir' idi. Şimdi bu gerçekten yardımcı olacak bir şey" dedi. "Pandemiden net olarak çıkan başka bir şey yoksa, o da PC'nin insanların iş ve özel yaşamlarında inanılmaz derecede önemli bir rolü olduğudur."

Gri

Lahmacun
Yönetici
Merakla bekliyorum yeni Windows sürümünü ben de. Windows 10'ün üzerine bir güncelleme şeklinde geleceği söyleniyor ama bakalım, yarın göreceğiz. :)

Bir de şu post-covid, post-corona veya bizdeki ismiyle pandemi sonrası dünya çok önemli bir kavram bence. Büyük bilişim şirketlerinden tutun da, lojistik sektörüne kadar herkes bu döneme hazırlanıyor. Bakalım, ne gösterecek gelecek bize. Sağlıkla görelim. :)

Yakida

From bay
Yönetici
İnsanoğlunun yaşamı aslında çok değişti, market alışkanlığından tutun alış-veriş alışkanlığına kadar, artık market alış verişimizi evden yapıyoruz.
Windows 11'i ben de uzun zamandır bekliyorum arabirim tamamen değişecek, görüntüler var sızan ama artık yarın herkes göreceği için sürpriz olsun, baştan aşağıya değişiyor.

Deepest

Deneyimli üye
Yönetici
Bizim meslek ölmez inşallah. E Ticaret artık daha çok gelişti bu nedenle videolar ve ürün fotoğraf çekimleri arttı. Bu şekilde çalışmaya başladım sonra 1 buçuk senedir.