Kripto Paralar Çöküşte

Samur

Üye
Tam Üye
Kayıt tarihi
17 Nisan 2021
Mesaj
99
Vitalik Buterin ve Elon Musk gibi kripto para piyasasının önde gelen isimlerinin yaptığı manipülasyonlar sonucunda, kripto paralar hızlı bir düşüşte. Son bir haftada, önce Elon Musk Tesla otomobilleri için Bitcoin kabul edilmeyeceğini açıkladı, sonra da Vitalik Buterin (Ethereum'un kurucusu) altcoinleri piyasadan silmek için bir takım alış satış işlemleri yaptı.

Şimdi birçok kripto para düşüşte. Geçtiğimiz hafta yükseliş trendindeyken satın alanların hepsi şu an pişman ve zararlarını nasıl çıkaracaklarını düşünüyor.

Kripto para piyasaları çöküşte. Kripto paranın sonu mu geldi?
 

Rick

En Dipten
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
428
Alım fırsatı işte...Zaten oldukça yüksekti ki bu yükseklik nereye kadar?Eninde sonunda bu çökmeler olacaktır.Ama sonunda yine çıkacaktır.Her borsa gibi kripto para borsası da spekülasyon ve manipülasyona açıktır.Diyagram analizlerine bakarak hareket etmek yerinde bir yaklaşım.
 

Hannibal

Dünyadan
Deneyimli Üye
Kayıt tarihi
26 Mart 2021
Mesaj
258
Korku endeksi 20 ler civarında, yani insanlar tedirgin ve korkuyor.Ancak bu sürekli olan birşey.

Bir de youtube de bir çok kişi çıkıyor, yok şu alt coin iyidir, yok bu iyidir...Yok Boğa sezonu başlayacak falan filan.Bu değerlendirmelerin büyük çoğunluğu 2-3 yıl öncesindeki durumlara göre bakılarak söyleniyor.İyi de o zaman sektörde 300-500 bin dolar ya vardı ya yoktu...Şimdi ise 2 Tirilyon doların üzerinde bir para trafiği var ve yatırım yapanların portföylerinde de değişiklikler var.O yüzden bu sektör yükselerek devam edecektir.
 

Rick

En Dipten
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
428
Bugün Kripto para piyasası müthiş çöktü.

BTC : 38-39.000 USD ler civarı
ETH : 2.480 USD ler civarına geriledi.

Bir bakıma iyi oldu, çünkü aşırı yüksekti.Aşırı yüksek olduğunda da küçük yatırımcılar yatırım yapamamaktalar.Rakamlar zirve olduğunda alım yavaşlamaktadır zaten.Ayrıca özellikle önce BTC, ardından ETH bir anda aşırı yükselmişlerdi.

Normal şartlarda BTC yerinde sayar veya bir miktar düşer ve sektördeki dönen para miktarı artarsa, altcoinler canlanır.Ancak şu bir aydır, bu durumda bir terslik vardı.BTC düşüşte olduğu halde yükselen altcoinlerden sadece ETH etkiliydi ki bu durum garip bir durum.

Kripto parada aşırı yükselişler her zaman tehlikelidir.
 

Hannibal

Dünyadan
Deneyimli Üye
Kayıt tarihi
26 Mart 2021
Mesaj
258
Toparlar, toparlar.Bir tirilyon dolar çıkmış sektörden.Yani paraya çevirip çekmişler paraları.Ama yine toparlar.Neredeyse Şubat ayı seviyelerine inmiş sektördeki para miktarı.
 
Top