• Dipsiz Forum'a sadece 3 saniyede kayıt olarak, eğitim, sağlık, edebiyat, müzik ve sosyal bilimler konularında binlerce yeni ve güncel içeriğe reklamsız olarak anında ulaşabilir, yeniliklerden anında haberdar olabilirsiniz. Haydi, şimdi kayıt ol!

Kadınlarda Vücut Kaç Ayda Şekillenir?

Yazalım

Yazalım bakalım
Moderatör
5 Mayıs 2021
286
12
407
İstanbul
Bayanlarda vücut kaç ayda şekillenir sorusunun cevabı, yapılan egzersiz türüne göre değişir. Yüzme veya koşu gibi sporlarda, genellikle 2 haftada etkiler hissedilmeye başlanır.

Kadınlarda vücut şekillenme süresi, 4 - 8 haftalık bir sağlıklı ve egzersiz sürecinin ardından yavaş yavaş belirgin hale gelmeye başlar. 3 - 4 ay sonra da, gerçek bir değişim meydana gelir.

bayanlarda-vucut-kac-ayda-sekillenir.jpg

Vücut Kaç Ayda Şekillenir?​

Özellikle gündelik yaşamın koşturmacasında egzersiz yapmaya vakit bulamayan kadınlar, senelerin verdiği yorgunluğu ve hamlığı atabilmek için belirli bir süreye ihtiyaç duyar. Önce daha az nefes nefese kalmaya başlarsınız, ve bu etki egzersizlerin işe yaramaya başladığına işarettir.

Eğer bir egzersiz programı size 3 - 4 aydan daha kısa sürede fit hale gelmeyi vaat ediyorsa, ondan şüphe duymalısınız. Siz ne kadar düzenli ve yoğun çalışırsanız çalışın, vücudunuzun yağ yakmak ve kas oluşturmak için belirli bir süreye ihtiyacı vardır. Ayrıca, kas hafızası kazanmanız için de, en az birkaç aylık bir süreye ihtiyacınız olacak.

Sporla vücut kaç ayda şekillenir sorusunun cevabı, en az 3 - 4 ay şeklinde. Ancak bu moralinizi bozmasın. Yazımızın başında da söylediğimiz gibi, vücudunuzdaki olumlu etkilerini, düzenli egzersiz yapmaya başlamanızdan itibaren 2 hafta içinde hissetmeye başlarsınız.
 
Moderatörler tarafından düzenlendi:
Top