Helallik İstemek....

Rick

En Dipten
Yönetici
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından kısa bir kesit...:

"Sanayi üretimi ve yeni ihracat rakamları her ay yeni rekorlar kırarak olumlu yönde ilerliyor. Kısıtlamalardan etkilenen esnaflarımızın bir kısmı ile turizm sektörümüze de bu zor dönemde ayakta kalabilmeleri için her türlü desteği vermenin gayreti içindeyiz.

* Buna rağmen sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız çalışanımız olduysa, hepsinden helallik istiyoruz."

Hannibal

Dünyadan
Deneyimli Üye
Devlet pardon demez, Allah affetsin demez, helallik istemez, gerekeni yapar.

Esnaflardan kepenk kapatan kapatana.Kime ne yardımda bulundunuz? Bir çok kişi ayakta kalabilmek için kredi çekmek zorunda kalıp, şu an bir de kredilerle boğuşmak zorunda.

Enflasyonda yalan üstüne yalan atıp %40-50 lerde çıkması gereken enflasyonu, çalışanlara zamlar düşük olsun diye düşük gösterip, elektriğe, doğalgaza, olanca hızıyla zam yapacaksınız, mutfak alışverişi ateş pahası olacak, millet karnını doyurmakta zorlanacak, işyerlerinde tek kuruş yardım yapmadığınız binlerce firma, yardım ulaştırmadığınız binlerce belki de milyonlarca kişi olacak, sonra da kalkıp...:

Helallik isteyeceksiniz...!

Eeee kardeşim başvurdun mu...!
İyi de mübarek başvurmaya gerek var mı? Senin devlet olarak Maliyen, Belediyen, Ticaret Bakanlığın...v.b. yok mu...? Orada tüm kayıtlar mevcut değil mi...? İlle de niçin başvuru deyip kara düzen birşey tutturuyorsunuz.Herkesin künyesini biliyorsunuz, herkese eşit destek sağlayın, fert başına, geri ödemesiz...Niçin yapmadınız? Niçin yapmıyorsunuz?

Yani sözün özü yok böyle bir dünya...Bu iş helallikle falan geçiştirilecek birşey değil....Artık sizin gitmeniz gerek, devleti yönetmeyi bilmiyorsunuz, bu ülkeyi mahvettiniz.

Deepest

Deneyimli üye
Yönetici
Bir kere öncelikle tüm işsizlere ve kepenk kapatanlara öncelik olacak.
İşleri durmuş olanların tespiti yapılacak ve yardım edilecek. Yazılmış bir tweetin peşine düşmeyi biliyorsunuz.
Kolunuzdaki saat, elinizdeki çantaya verdiğiniz para ile belki de yüzlerce binlerce ailenin oh demesine yardım edecekti.

Deepest

Deneyimli üye
Yönetici
Şöyle örnek vereyim . İzmir'de 6000 TL maaş alan birine 1100 lira yardım yapacaksınız misal ben ssk m yok gelirim yok önceki başvurum hala süreç devam ediyor gibi gözükmekte ve şu an yaptığım yardım ise daha önce yardım edildiği ?! gerekçesiyle reddedildi. Yardım edilmedi benim haneme dedim yine de reddedildi.
Sisteminiz bile berbat ötesi. Geçen sene alanlar şimdi yine alıyor ama gerçekten ihtiyacı olanlara gözünüz kör kulağınız sağır. Anca geçilmeyen köprünün zararını cebimizden ödeme derdinizdesiniz. ya da hala doymayan yandaşlarınıza peşkeş çekmek derdiniz

Hannibal

Dünyadan
Deneyimli Üye
Vermezler, kendilerinden olanlara verirler, ama bu sefer orada da trafik karıştı.Esnaf perişan, kaldı ki esnafta bayağı bir çoğunluk bunlara oy veriyordu.Buyurun yine gidin verin, daha beter olsun.Az geldiyse çektikleri yine gitsinler onlara oy versinler.

Bazılarının tuzu kurudur, durumu iyidir, gider bunlara oy verir.O kişilerin büyük çoğunluğu da dini inançta mangalda kül bırakmazlar.İyi de peygamber " komşusu açken tok yatan bizden değildir " demedi mi? Eeee dedi...Eeee mübarek o zaman niçin kendine bakarak oy kullanıyorsun, niçin çevrendeki sıkıntı yaşayan insanları da görmüyorsun?

Moderatörler tarafından düzenlendi:

Deepest

Deneyimli üye
Yönetici
seçim zamanı gelince camide poz verilir sonra ele kuran alınır sonra muhakkak Arabistan ya da bir yerdekine ağlanır oy gelir ona nasılsa.. çünkü işe yarıyor.