Forum Kuralları

Status
Bu konu mesaj yazımına kapalıdır.

Dipsiz Forum

Üye
Yeni Üye
Kayıt tarihi
25 Mart 2021
Mesaj
14
FORUM KURALLARI

Aşağıda okuyacağınız kurallar, sadece üyeleri değil, Kurucuları, Yöneticileri, ve Bölüm Yöneticilerini de kapsar..

Hiçbir yönetici konumundaki üye, yönetici olma sıfatıyla bu kurallardan istisna gösterilmesini isteyemez.

Bu nedenle kuralların dikkatli okunmasını, anlaşılmayan yerlerin Yönetici arkadaşlara iletilmesini rica ederiz.

Temel Kuralımız : "Sitemizin Kurucu ve Yöneticileri Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı olup, hiçbir şekilde ırkçı, şeriatçı ve bölücü yaklaşımlara izin verilmez..."

1- Forumumuza üye olan herkesin bu kuralları okumuş olması ve forumu bu doğrultuda kullanması gerekmektedir. Herhangi bir kuralın ihlali söz konusu olduğunda yapılması gereken en uygun yaptırım forum yönetimindeki görevliler tarafından gerçekleştirilebilecektir.

2- Üye olurken seçeceğiniz kullanıcı adına lütfen dikkat edin. Ahlak dışı isimler, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, sırf üye olmak için anlamsız kullanıcı adları seçmek, hiçbir anlam ifade etmeyen harflerden oluşan kullanıcı adı kullanmak yasaktır. Her üye kendi kullanıcı adı ve şifresinden sorumludur.

3- Sitenin dili Türkçedir. İmza alanlarına siyasi amaçlı yazılar yazmak, reklam içeren ve üyelik gerektiren link vermek yasaktır. Görüşlerinizi yazılarınızda görmek isteriz.

4- Forumumuz üzerinden alınan herhangi bilgi veya dosyanın doğuracağı sorunlardan kullanıcının kendisi sorumludur.. Dipsiz Kuyu Forum, bir bilgi paylaşım platformudur ve buradan edinilen bilgi veya dosyaları kullanmak özgürlüğü tamamen kullanıcıya aittir.

5- Forumumuzda, genel ahlaka aykırı ve küfürlü, argo niteliğindeki yazılar, şahsa yönelik hakaret benzeri yazılar yazılamaz.

6- Kişilik Hakları İhlallerine ve Hakaretlere Göz Yumulmayacaktır..:
a-) Gerek bu forumun üyelerine gerekse de tarihsel, politik şahsiyetlere, çeşitli kurumlara; başka din, mezhep, ırk ve cinsiyetteki kişilere yönelik, onlar burada olmasa bile hakaret, aşağılama, kişilik hakkı ihlali içeren söz ve ifadelerde bulunulamaz. Bu tür mesajlar yöneticiler tarafından silinecek, ifade tarzına göre gerekli görülürse disiplin cezası verilebilecektir. Eğer yöneticilerin böyle bir müdahalede bulunmadığını, geciktiğini düşünüyorsanız, ilgili mesajın sağ üst kısmındaki kırmızı ünlem işaretine tıklarak "Mesaj Rapor Et" formunu doldurup gönderiniz. Böylece binlerce mesaj içinde yöneticinin ilgili mesajı arama sorununu da ortadan kaldırmış olursunuz.Eleştirmek ile hakaret farklıdır ve bu unutulmamalıdır.

b-) Sitemizde pornografi veya vahşet içeren grafiklere, yer vermek yasaktır.

c-) Telif hakkı gerektiren e-kitap, bilgisayar programları, haber, video…vb. paylaşmak yasaktır.

7- Facebook, Twitter, Instagram veya Bloglardan alınan yazılar konu olarak açılamaz...

8- Terör örgütleriyle ilişiği olan sanatçı ve grupların ürettikleri paylaşılamaz. Bu tür paylaşımlar görüldüğü taktirde, paylaşana haber verilmeksizin silinir. Aynı üyenin bu kuralı bilmesine rağmen ısrar ile aynı paylaşımlarda bulunması halinde, o üye siteden yasaklanır.

9- Forum üyelerimiz yeni bir konu açmadan önce o konunun forumumuzda mevcut olup olmadığını kontrol etmelidirler. Bunun için forumun arama özelliğini kullanabilirsiniz. Aynı isimli, aynı bilgileri içeren konular açılamaz. Açılsa da kurallar gereğince forum yetkilileri tarafından birleştirilebilir ya da haber vermeden silinebilir.

10- Forum kullanıcılarının aradıklarını daha kolay bulabilmeleri açısından, forum üzerinde yazılacak mesajlar veya açılacak yeni konu başlıkları, ilgili bölümler altında olmalı, açılan başlıklar konu içeriği hakkında bilgi verici olmalıdır. Yanlış yere yazılan mesajlar veya açılan başlıklar Yöneticiler tarafından ilgili yerlere taşınır veya birleştirilir. Fakat bu en son alternatif olmalıdır.

11- Yöneticiler her yazılan mesajı takip edemeyebilirler ve gözden kaçabilir. Bu gibi durumlarda uygunsuz bir mesaj ile karşılaştığınızda lütfen yöneticilere bildiriniz.

12- Aşağıdakilere benzeyen tarzda, genelleme içeren veya demagojik başlıklar açmayınız: -Mutlaka Okuyun -Çok önemli -Müslüman arkadaşlara duyuru -Mümin kardeşlere -Müslümanlar cevap versin -Ateistler cevap versin -Yapmayın kendinize gelin! -Bırakalım kitapları -Cahil kalmayın -Evrimcilerden bilgi istiyorum… vb.

13- Büyük harf kullanmak bağırmak anlamına gelmektedir. Bu nedenle vurgulamak veya sadece cümle başlarında kullanılabilir.

14- Başlıklar hariç bütün bir yazı halinde açılan konu içeriğinde ve konulara verilen yanıtlarda kalın harf kullanılmamalıdır. Vurgu yapılmak istenilen kelime veya cümlelerde kalın harf kullanıla bilinir. Mesajlara verilen yanıtlarda renkli harf kullanılmamalıdır.

15- Farklı e-mail adresleri kullanarak aynı anda birden fazla üyelik almak kesinlikle yasaktır. Bu gibi durumlarda bu kişilerin art niyetli olunduğu tespit edilmesi halinde tüm üyelikleri forum yönetimince forumdan uzaklaştırılacaktır.

16- Foruma eklenen herhangi bir eklentinin, eklentiyi ekleyen kişinin herhangi bir sebep ile siteden ayrılması durumunda, o eklentilerin ve üyeliğinin silinmesini talep edemez. Site de paylaşılan her bir eklenti foruma mal olmuş demektir...

17- Kişisel tartışma ve fikirler Özel Mesaj ile yapılmalıdır. Bu tip yazışmalar ortalıkta ve görünür başlıklar altında yapıldığı takdirde ilgili başlık kapatılır veya silinir.

18- Üyelik gerektiren başka forumlara davet mesajları ve reklamlar Özel Mesajlar dahil kesinlikle yasaktır. Bu durum tespitinde lütfen yönetici arkadaşlara bildiriniz. Ayrıca üye bu durumda süresiz forumdan uzaklaştırılacaktır.

19- İmza alanlarında veya bir konuda bilgi vermek amacıyla verilen link'lerdeki fotoğraflarda siyasi ve dini birliklere ya da görüşlere ait simge vs... bulunması yasaktır. Aynı şekilde avatarlarda da siyasi ve dini birliklere ait simge kullanılması yasaktır. İmzalara konulan resim boyutları kabul edilebilir boyutlarda olmalıdır.

20- Forumumuzda program crack ve serial'lerini vermek ve istemek kesinlikle yasaktır.

21- Türkiye’de yayın yapan yerli dijital platformları hakkında şifreleme sistemleri ile ilgili yasal olmayan yazılar yazmak, çözüm yolları aramak ve buna benzer içerikli yazılar yazmak kesinlikle yasaktır.

22- Diğer bilgi ve paylaşım içerikli yazılardan esinlenerek buraya aktarılan bilgi amaçlı konu, eklenti ve dosyaların kimden ve nerden alıntı olduğu belirtilmelidir. Başkasına ait yazı ve dosyaları kendisine ait gibi gösteren üyelerin mesajları düzeltilecek, üye aynısını tekrarladığı halde emeğe saygı göstermeme nedeniyle forumdan uzaklaştırılacaktır.

23- dipsizforum.com , forumda üyelerin yazdıklarından ve yazılan görüşleri paylaşmak durumunda değildir. Lütfen mesajlarınızın suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek bir durum yaratmamasına, ya da böyle durumları teşvik etmemesine dikkat ediniz. ''Suç teşkil edebilecek ve uygunsuz yazılar yöneticiler tarafından üyeye bildirmeden silinir.''

24- Forum kuralları gerekli görüldüğü taktirde; yönetim tarafından kullanıcılara haber verilmeden değiştirilebilinir, hakaret ve kötü üslup kullanılmış olan mesajlar silinir. Buna hiçbir kullanıcının karşı çıkma, "ben görmedim" gibi tutumları söz konusu edilemez. Unutulmamalıdır ki kurallar sadece bir kere okumak için değil, düzenli takip edilmesi ve uyulması için konulmuştur.

Yönetim dahil tüm üyelerin, yukarıdaki kuralları bildiği kabul edilecektir.Mutlaka forum kurallarını okuyunuz.


*****************Forum yönetimi olarak keyifli forumlar dileriz*******************
 
Moderatörler tarafından düzenlendi:
Status
Bu konu mesaj yazımına kapalıdır.
Top