Eskici Dükkanı

Yakida

From bay
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
589
İlk ben başlayayım o zaman. :)

Yaşadığım sahil kasabası, çocukluğumda rüya gibi bir yerdi, müstakil evleri sarmış asma ağaçlarını ve koparıp yediğimiz korukların kokusunu özlüyorum.
 

Gri

Lahmacun
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
299
Çocukluğumun sokaklarını özlüyorum, her yerde. Sokağın insanların geçişlerini engelleyecek şekilde köşebaşlarına bile park edilmediği, hatta yarısının boş olduğu günleri özlüyorum. Ikarus marka otobüsleri, daha rahatsız ama eski vapur banklarını (tahta idi oturma yerleri) özlüyorum. Aslında o kadar fazla şey var ki özlediğim. Belki özlediğim tek tek nesneler değil, o zamanki insanlığı özlüyorum.
 

Tatar

Carpe diem
Tam Üye
Kayıt tarihi
27 Mart 2021
Mesaj
245
Merhaba; çocukluğum Alacahırka da geçti. Bayırları meşhur olan bir mahalle Asa sokak. İnşaat olduğunda arabalar bayıra kum çıkartamıyordu. At lar ile taşımacılık yapılıyordu.Hatta Belediyenin çöpçü At ları (katanalar) vardı. Neyse o zamanlar ameleler bize at ları verip kum sevkiyatını mahallenin çocukları olarak bizlere yaptırıyorlardı. O gün bedelsiz ve süresiz bindiğimiz at lara bugünlerde çiftliklerde ancak tur atabiliyorsun. Tabiiki o turu kaç aile çocuğu atabiliyor.
 

Samur

Üye
Tam Üye
Kayıt tarihi
17 Nisan 2021
Mesaj
98
Közde kestane yemeyi özledim. Şimdiki kestaneler öyle mi? Kışın aldık ama hiçbirşeye benzemiyordu tadı.
 

Yakida

From bay
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
589
Çocukluğumun ve gençliğimin müzik seti...
Gençlik yıllarım 80'lerin efsane müziklerini, o zamanlar UKW dediğimiz TRT' 3' radyosundan ona kayıt yapmakla geçti, yeni evimize taşınırken de eskiciye vermek zorunda kaldım gözlerim dolarak.
Çok özlüyorum onu. :(

 
Top