Eczanede Kulak Deldirme Fiyatı 2021

uykumvar

Azimli üye
Tam Üye
Kayıt tarihi
24 Mart 2021
Mesaj
223
Kulak deldirme fiyatı, küpe ve piercing takacaklar için en önemli konulardan biri. Ancak, kulak deldirmek sağlıkla ilgili bir işlem olduğu için mutlaka eczane gibi hijyenik bir ortamda yaptırılmalıdır. Peki kulak deldirme fiyatı 2021 yılında ne kadar?

Tanıdığım eczanelere sordum ve bu işlemi hepsinin yapmadığını gördüm. Kulak deldirme yerleri arasında, bu işlem için yeterli eczanelere gitmelisiniz. Kulak deldirme fiyatı, ortalama olarak 20 ile 50 TL arasında değişmekle birlikte, bazı yerler bunu çok daha ucuza yaptığını söyleyebilir. Böyle yerlere şüpheyle yaklaşmalı, kuaför vb. yerlerde yaptırmaktansa eczaneleri tercih etmelisiniz.

Kulak deldirme sonrası oluşabilecek küçük kanama vb. durumlarda, eczacılar çok hızlı ve etkili müdahale edebilir. Ancak kulak deldirme işlemi anlık bir işlem olduğundan, böyle şeylere genellikle gerek olmaz. Steril bir ortamda içiniz rahat ederek kulak deldirme işlemi yapabilirsiniz.

Kulak deldirme sonrası hangi krem kullanılır diye merak ediyorsanız, enfeksiyon (iltihap) oluşması riskine karşı antibiyotik içerikli kremler kullanmanızı öneriyoruz. Bu konuda eczacınız size en güncel ve cilt tipinize uygun kremleri (ya da merhem) önerecektir.

Eczanede kulak deldirme ve benzer sayısız içeriğimizden haberdar olmak için 3 saniyelik kayıt işlemi ile sitemize hemen kayıt olun ve sürprizleri kaçırmayın! Dilerseniz, konulara kayıt olmadan da aşağıdaki kutuya yazarak cevap gönderebilirsiniz!

Kulak Deldirme Yerleri​

Kulak delim yerleri, aşağıdaki gibidir:
 • Eczane
 • Güzellik Merkezi
 • Estetik Merkezi
 • Kuyumcu
Burada dikkat etmeniz gereken, kulak deldirdiğiniz yerde tek kullanımlık iğne ile işlem yapılması ve hijyen koşullarına dikkat edilmesi.

5 - 8 TL arası değişen, merdiven altı tabir edilen yerlerde kulak deldirme işlemi yapmanız, sağlığınız açısından tavsiye edilmez.

Kuyumcuda Kulak Deldirme Fiyatı 2021​

Kuyumcuda kulak delim fiyatları, eczanelere göre biraz daha pahalı olabilmektedir. Sorduğum güzellik merkezleri, 40 ile 100 TL arası fiyatlar verdi. Siz de, mutlaka değişik kuyumculardan fiyat alın ve kullandıkları cihazları sterilize edip etmediklerini sorun.

Kulak Delim Yerleri​

Kulağınızı deldirmeyi düşünüyorsanız, kulak üzerinde deldirebileceğiniz belirli noktalar vardır. Bunlar da aşağıdaki gibidir:

kulak-deldirme-yerleri.jpg

 • Kulak memesi (Lobes): Yumuşak ve acıtmayan bir bölgedir. Burada sinir uçları da o kadar yoğun olmadığı için daha rahat deldirebilirsiniz.
 • Üst Kulak Lobu: Kıkırdağa yakın mesafededir. Bu nedenle canınız alt kulak lobuna göre daha fazla yanabilir.
 • Sarmal (Helix): Kıkırdak bölgesinde bulunduğu için canınız yanabilir.
 • Ön Sarmal (Forward Helix): Bu bölge sarmal ve doku karışımı olduğu için, canınız oldukça yanabilir.
 • Endüstriyel (Industrial / Scaffold): Kulağı bir uçtan diğer uca kateden bir çubuk olduğu için, kıkırdak iki noktadan delinir. Canınız oldukça yanacak.
 • İç Kıkırdak (Tragus): Bu bölüm yanak ile kulak deliği arasındaki küçük çıkıntıdır. Genellikle can yakmayan bir delim bölgesidir.
 • Anti Tragus: İç kıkırdağın karşısında bulunur. Bu bölümde de canınız pek yanmayabilir.
 • Konç (Conch): Kulak kıkırdağı tam ortasından delinir. Oldukça can yakar.
 • Dış Kıkırdak (Scapha / Flat): Tamamı kıkırdak bölgesinde yapılan bir delme işlemidir. Çok can yakar.
 
Moderatörler tarafından düzenlendi:
Top