• Dipsiz Forum'a sadece 3 saniyede kayıt olarak, eğitim, sağlık, edebiyat, müzik ve sosyal bilimler konularında binlerce yeni ve güncel içeriğe reklamsız olarak anında ulaşabilir, yeniliklerden anında haberdar olabilirsiniz. Haydi, şimdi kayıt ol!

Biotin Ne Zaman Alınmalı?

Yazalım

Yazalım bakalım
Moderatör
Biotin takviyesi ne zaman alınmalı, özellikle saç vitamini olarak bilinen biotinin vücuda herhangi bir olumsuz etkisi olmadığı için, doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz. Ancak, vücudunuzda aşırı kıllanmaya neden olmaması için, günde iki kez 5000 mcg veya 5 mg üzerine çıkmamanız önemle tavsiye edilir.

Biotin ne zaman kullanılır sorunun cevabı, özellikle saçları dökülen kadın ve erkeklerde, günde iki doz şeklinde olmaktadır. Biotin, yani B7 vitamini, fazla alındığında vücuttan idrar yoluyla atılmaktadır ancak vücudunuzun saç dışında başka bölgelerindeki tüylenme miktarını zaman zaman arttırabildiği de not edilmiştir.
 

Yakida

From bay
Yönetici
Annemin saçları çok dökülüyor, kan tahlilinde de bir şey çıkmadı, çinko testi yaptırdık o da iyi, bu biotinden almayı düşünüyordum zaten, bir denemek istiyorum.
 
Top