• Dipsiz Forum'a sadece 3 saniyede kayıt olarak, eğitim, sağlık, edebiyat, müzik ve sosyal bilimler konularında binlerce yeni ve güncel içeriğe reklamsız olarak anında ulaşabilir, yeniliklerden anında haberdar olabilirsiniz. Haydi, şimdi kayıt ol!

Albert Einstein'ın Fraulein'e Mektubu

Newyork Mezarlığı

Cesur Yeni Dünya
Yönetici
images (30).jpeg


Zürih, Çarşamba, 16 Şubat 1898

“Sevgili Fraulein,
Size yazma arzum uzun zamandır mektubunuzu yanıtlamadığım için hissettiğim ve eleştiren bakışlarınızdan kaçınmama neden olan suçluluğu sonunda yendi. Fakat şimdi bana kızmakta haklı olsanız da çürük bahaneler arkasına sığınarak daha büyük suç işlemediğim ve dosdoğru bağışlanmak -ve en kısa zamanda bir cevap- istediğim için biraz olsun hakkımı vermelisiniz.
Öğrenime devam etmek için buraya dönmek istemeniz beni mutlu etti. Çabuk gelin, kararınızdan pişman olmayacağınızı biliyorum. En önemli çalışmalarımıza en kısa zamanda yetişebileceğinizden eminim. Yine de üzerinde durduğunuz konuları yeniden anlatmak beni çok huzursuz ediyor. Konuları sadece burada uygun bir şekilde düzenlenmiş ve açıklanmış olarak bulabilirsiniz.

[Albert Einstein]
 

Candan

Doğa Sevdalısı
Tam Üye
Manidar bir mektup.
Yalnız, anlamadığım şey; bu kızın bir adı yok mu 😊 Fraulein (a harfinin üzeri iki noktalı) Almancada genç kızlara hitaben bayan demek 😊 Belli ki çok resmilermiş ama yine de, Fraulein Petra vs. demeliymiş.

Ne yaptım ben 🙄
koskocaman Fizikçi yi eleştirmiş gibi oldum 😕
 

Candan

Doğa Sevdalısı
Tam Üye
Mileva Mariç de fizikçi imiş. Zürih Teknoloji Enstitüsü'nde Albert Einstein'in sınıfında, tek kız öğrenci imiş. Aralarında duygusal bir ilişki başlamış. Kısacası, neden sonra da evlenmişler...
Teşekkürler. Bu bilgileri sayende edinmiş oldum 😊
 
Top